تبلیغات
شهرماشین - رکورد هیوندای توسان هیدروژنی
تاریخ : پنجشنبه 26 تیر 1393 | 06:28 ب.ظ | نویسنده : admin


نسخه هیدروژنی با پیل سلول سوختی هیوندای توسان IX35 توانست به عنوان نخستین خودروی تولید انبوه هیدروژنی جهان، رکورد طولانی‌ترین سفر با یک مخزن سوخت را به میزان 700 کیلومتر به دست آورد. این مسافت، طولانی‌ترین مسیری است که یک خودروی هیدروژنی تاکنون با یک مخزن سوخت توانسته طی نماید.

Hyundai ix35 Fuel Cell

Hyundai ix35 Fuel Cell


برخی عقیده دارند که هیدروژن به عنوان منبع آینده انرژی در خودروها خواهد بود. زیرا بدون آلودگی است و تنها آب از اگزوز آن خارج می‌شود.
هیوندای IX35 هیدروژنی برای رکوردشکنی، یک سفر 10 ساعته بین اسلو در نروژ به مالمو در سوئد داشت. سرعت متوسط خودرو در این مسیر 76 کیلومتر بر ساعت بود. حتی بعد از پایان سفر باقیمانده مخزن سوخت برای طی 10 کیلومتر دیگر هم کافی بود.
Hyundai ix35 Fuel Cell

Hyundai ix35 Fuel Cell


این توسان با تنظیمات استاندارد هیوندای مورد آزمون قرار گرفت. در حالی که هیوندای در تبلیغات آن مسافت 594 کیلومتر را به عنوان مسافت قابل طی با یک باک سوخت بیان کرده است. شتاب صفر تا صد این خودرو 12.5 ثانیه و نهایت سرعت آن نیز 160 کیلومتر بر ساعت می‌باشد.
First production Hyundai ix35 Fuel Cell

First production Hyundai ix35 Fuel Cell


یکی دیگر از خودروهای هیدروژنی تولید انبوه مطرح، تویوتا FCV می‌باشد که البته هنوز نام آن قطعی نیست و قرار است در ماه آوریل 2015 روانه بازار شود. برد مسافت تویوتا 482 کیلومتر بر ساعت اعلام شده است.

برچسب ها: رکورد هیوندای توسان هیدروژنی،