تبلیغات
شهرماشین - تولید تویوتا آیگو در جمهوری چک
تاریخ : چهارشنبه 14 خرداد 1393 | 10:08 ق.ظ | نویسنده : admin


تویوتا تولید نسل دوم تویوتا آیگو را در کارخانه کولین در جمهوری چک آغاز کرده است؛ جایی که پلتفرم‌مشترک‌های آن، یعنی پژو 108 و سیتروئن C1 نیز در آن تولید می‌شوند. تولید این خودروی شهری جدید، مرحله‌ای تازه در حیات اتومبیل‌سازی تویوتا پژو سیتروئن (TPCA) محسوب می‌شود. البته شاید همه این‌ها به لطف سرمایه‌گذاری صورت گرفته به میزان ۶ میلیارد کرون جمهوری چک یا ۲۱۹ میلیون یورو باشد. نسل جدید خودروی تولید، همچنین باعث ایجاد ۷۰۰ کار کار جدید در محل کارخانه کولین می‌شود.

2014 Toyota Aygo

2014 Toyota Aygo


در حال حاضر، این کارخانه حدود ۳۰۰ دستگاه خودرو در روز و یا به عبارتی هر ۵۵ ثانیه یک خودرو تولید می‌کند. از هفته آینده، خروجی خط تولید به ۷۰۰ خودرو افزایش می‌یابد و از اول ژوئن ماه میلادی، ظرفیت کارخانه به بیش از ۱۰۰۰ دستگاه خودرو در روز خواهد رسید. TPCA تولید سالانه بیش از ۲۱۰ هزار دستگاه خودرو را نشانه گرفته است. تویوتا برای ۲۰۱۵، فروش بیش از ۸۰ هزار دستگاه را هدف‌گذاری کرده که حدوداً ۵ درصد بازار تخمین زده می‌شود. کنت کوید، رئیس TPCA در این رابطه می‌گوید:

مرحله جدیدی از حیات TPCA از امروز رقم می‌خورد. اطمینان دارم که این مدل نیز مانند مدل‌های قبلی ما موفق خواهد بود. ما تاکنون حدود ۲/۴ میلیون خودروی کامپکت شهری با کیفیت بالا تولید کرده‌ایم. انتظار داریم که بازارهای سنتی ما در غرب و شرق اروپا به خودروی جدیدمان علاقه نشان دهند.


خط تولید آیگو شامل سه درجه مختلف و سه نسخه ویژه خواهد بود و تویوتا می‌گوید که برای این خودرو، آپدیت‌های سالانه درنظر گرفته است. این مدل همراه با موتورهای جدید و پیشرفته یک لیتری VVT-I بنزینی خواهد بود که می‌تواند سیستم گیربکس دستی داشته باشد و یا از گیربکس x-Shift استفاده کند. آیگو با این موتور، مصرف سوختی برابر ۳/۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر خواهد داشت و آلودگی دی‌اکسید کربن آن ۸۸ گرم در هر کیلومتر است. فروش آیگوی جدید در اروپا از تابستان امسال شروع می‌شود.

برچسب ها: تولید تویوتا آیگو در جمهوری چک،