تبلیغات
شهرماشین - تمرکز جیپ بر روی شاسی‌بلندها
تاریخ : سه شنبه 23 اردیبهشت 1393 | 09:49 ق.ظ | نویسنده : admin


جیپ به فلسفه وجودی خود نگاهی دوباره می اندازد. همانند کرایسلر و دوج، جیپ نیز برای پنج سال آینده، خودروهای موجود در برند خود را زیر و رو خواهد کرد و تمرکز زیادی روی شاسی‌بلندها خواهد داشت. در همین حال، خط تولید خود را به کلاس‌های مختلف خودرو گسترش خواهد داد تا تولید جهانی خود را از ۷۳۲ هزار دستگاه کنونی به ۱/۹ میلیون در سال ۲۰۱۸ برساند.

Jeep Wrangler Polar Edition 2014

Jeep Wrangler Polar Edition 2014


در همین حال که به مدل‌های خط تولید جیپ اضافه می‌شود، جیپ برنامه دارد تا کارخانه‌های تولیدی خود را نیز افزایش دهد. در پایان این پنج سال، جیپ از حالت کنونی که ۵ مدل را در یک کشور تولید می‌کند، خارج خواهد شد و ۶ مدل خواهد داشت که در ۶ کشور مختلف تولید خواهند شد. همچنین با توجه به اعلام ادغام SRT در دوج، مدل گرند چروکی SRT نیز به پایان خود خواهد رسید.
Jeep 2014-2018 five year plan

Jeep 2014-2018 five year plan

  • ۲۰۱۴: جیپ رنگید ۲۰۱۵ اولین مدل جدیدی خواهد بود که به خط تولید جیپ وارد می‌شود. این مدل، تقریباً اولین مدل جهانی جیپ محسوب می‌شود که فروش خود را قبل از امریکا، در بازار اروپا شروع می‌کند.
  • ۲۰۱۵: در پایان سال ۲۰۱۵، جیپ در مدل گرند چروکی، دومین تجدید نظر کلی را پس از معرفی آن در سال ۲۰۱۰، انجام خواهد داد.
  • ۲۰۱۶: در هفتاد و پنجمین سالگرد کمپانی، جیپ برنامه زیادی برای سال ۲۰۱۶ دارد. مدل‌های کنونی پاتریوت و کومپاس که در آن سال، ۹ سال سن دارند، از خط تولید کنار گذاشته خواهند شد و با یک مدل از کلاس شاسی‌بلند کامپکت جایگزین خواهند شد. همچنین در میانه‌های سال ۲۰۱۶، نسلی جدید از جیپ چروکی عرضه خواهد شد.
  • ۲۰۱۷: جیپ برای این سال، شاید برنامه‌های بزرگ‌تری در سر دارد. یک رانگلر جدید معرفی خواهد شد و همچنین در گام بعدی، یک گرند چروکی جدید نیز خواهیم دید. در بین این دو ارائه بزرگ جیپ، در رنگید یک تجدید نظر کلی صورت خواهد گرفت.
  • ۲۰۱۸: جیپ در انتهای برنامه پنج ساله خود قصد دارد تا مدل گرند واگونر خود با سه ردیف صندلی را معرفی کند.


این احتمال مطرح شده که جیپ در نسل آینده رانگلر از آلومینیوم بهره ببرد. در این صورت همانند فورد F-150 که با استفاده از آلومینیوم، کارایی خودرو به میزان قابل توجهی افزایش یافت، می توان انتظار بهبود در عملکرد همراه با کاهش مصرف سوخت را در رانگلر بعدی داشت. گفته می شود میزان کاهش وزن تخمینی تا 454 کیلوگرم می باشد که تاثیر زیادی در بهبود قابلیتهای آفرود خودرو خواهد داشت.

برچسب ها: تمرکز جیپ بر روی شاسی‌بلندها،