تبلیغات
شهرماشین - رویکرد لامبورگینی به توربوشارژر در اروس
تاریخ : دوشنبه 22 اردیبهشت 1393 | 09:33 ق.ظ | نویسنده : admin


مدل جدید لامبورگینی اروس شاسی‌بلند از لامبورگینی شاید اولین مدل همراه با توربوشارژ از این کمپانی ایتالیایی سازنده خودروهای اسپرت باشد. با توجه به قوانین سخت‌گیرانه‌تری که روز به روز برای آلودگی هوا در نقاط مختلف جهان وضع می‌شود، لامبورگینی نیز در مدل اروس از یک موتور V8 توربو به جای موتورهای مرسوم این برند نظیر V10 یا V12 تنفس طبیعی استفاده خواهد کرد.

Lamborghini URUS

Lamborghini URUS


استفان وینکلمن دراین‌باره به اتو اکسپرس پس از معرفی اوراکان می‌گوید:

یک شاسی‌بلند در آینده اولین موتور توربوشارژری ما را خواهد داشت.

البته این اولین اشاره مقامات لامبورگینی به استفاده از موتورهای توربو نیست و قبلاً مائوریزیو رجیانی نیز از اجبار این کمپانی به موتورهای توربو در طی ۳ تا ۴ سال آینده صحبت کرده بود.

Lamborghini URUS

Lamborghini URUS


اطلاعات زیادی از این V8 وجود ندارد، ولی موتور ۴ لیتری V8 با توربوهای دوقلو و قدرت ۵۵۲ اسب‌بخار از آئودی در RS6 و RS7 یکی از گزینه‌های لامبورگینی خواهد بود. اروس با آئودی Q7 و بنتلی SUV دارای پلتفرمی مشترک خواهد بود و بنابراین پیشرانه مشترک نیز یکی از عوامل حیاتی در سوددهی این مدل جدید می‌تواند باشد.

سرپرست طراحی لامبورگینی، فیلیپو پرینی گفته است که مدل نهایی اروس شاسی‌بلند به کانسپت این خودرو در سال ۲۰۱۲ وفادار خواهد ماند:

در حال حاضر این مدل بسیار به کانسپت اروس نزدیک است. ما معمولاً سعی می‌کنیم که از کانسپت‌های غیرعملی پرهیز کنیم. برخی از آن‌ها نشدنی هستند. اروس امّا فوق‌العاده است و بسیار خوب پیش می‌رود. هدف ما این است که همین طراحی را تا مرحله تولید حفظ کنیم.


اروس دارای بهینه‌سازی‌های زیادی برای سیستم تعلیق، فرمان و گیربکس خواهد بود تا بتواند به عنوان اسپورتی‌ترین شاسی‌بلند حاضر در بازار شناخته شود.

برچسب ها: رویکرد لامبورگینی به توربوشارژر در اروس،